Jak przestoje i szybkość wpływają na twoją stronę internetową [Infografika]

Zbadajmy razem, w jaki sposób przestoje i powolne ładowanie strony wypalają dziurę w kieszeni i jak możesz zapewnić, że Twoja witryna jest szybka.


Infographic Infostime and Speed ​​Intro

Nie jest już tajemnicą, że wolniejsza witryna jest szkodliwa dla Twojej witryny. Jeśli Twoja witryna nie ładuje się wystarczająco szybko, tracisz klientów i prawdopodobnie dochód.

Prawdziwe pytanie brzmi: jaki jest dobry czas ładowania?

Możesz o tym wiedzieć, wiedząc o tym 53% użytkowników mobilnych opuszcza witrynę, jeśli ładowanie trwa dłużej niż trzy sekundy. Tak więc witryna ładująca się dłużej niż 4 sekundy jest uważana za najwolniejszą, podczas gdy średni dopuszczalny czas ładowania wynosi od dwóch do trzech sekund.

Jakie koszty przestoju witryny mogą Cię kosztować

Zanim przyjrzymy się konsekwencjom przestoju, zobaczmy, czym naprawdę jest przestój. Dzieje się tak, gdy witryna nie jest online lub nie pozwala użytkownikom na robienie tego, co przyszli.

Przestoje łatwo powodują, że firmy tracą średnio 7900 USD za każdą minutę, gdy strona nie działa. W ciągu roku, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, może to wynieść maksymalnie 1 000 000 $. Innymi słowy, z każdą minutą awarii witryny firma traci 66,240 USD.

Możesz ocenić negatywny wpływ przestojów na następujących przykładach:

  • Jednodniowe przestoje na Facebooku doprowadziłyby do utraty przychodów w wysokości 11,7 miliona USD.
  • Twitter może stracić dochód nawet do 20 000 $ na jeden dzień przerwy.
  • Jeśli eBay ulegnie awarii przez dwadzieścia cztery godziny, może ponieść stratę dochodów w oszałamiającym tempie 28 milionów USD.
  • 40-minutowy czas przestoju dla Amazon oznacza utratę przychodów w wysokości 20 000 $.

Co może powodować przestoje?

Przestoje można przypisać kilku przyczynom. Na przykład atak hakerów może prowadzić do przejęcia stron, które nie ładują się w ciągu czterech sekund. Inne podobne czynniki to błędy systemowe, błędy urządzeń i ataki DDoS oraz błędy ludzkie, które mogą prowadzić do błędów HTTP, martwych stron i długiego czasu ładowania.

W przeszłości wiele czołowych witryn miało również przestoje z powodu różnych czynników, takich jak błędy ludzkie lub ataki hakerów. Znane nazwiska, takie jak Samsung, Ikea i Flipkart, w przeszłości padały ofiarą przestojów.

Wpływ przestojów i szybkości na infografikę witryny

Konsekwencje przestoju

Przestój może prowadzić do kilku problemów. Obejmują one:

1. Utrata ruchu w witrynie i przychodów

Powszechnie wiadomo, że żaden użytkownik nie chce korzystać z powolnej witryny. Aby spojrzeć z perspektywy, spójrz na wszystkie te liczby. Jeśli twoja strona robi 100 000 $ w ciągu jednego dnia poprawa o jedną sekundę może przynieść dodatkowe 7000 USD dziennie. Linia kolejowa zmniejszyła opóźnienie o zaledwie 0,3 sekundy na lejku. W rezultacie klienci wydali dodatkową 11,5 miliona USD za rok.

Podobnie, ze względu na długi czas ładowania, sprzedawcy online widzą łącznie 18 miliardów dolarów rocznie w postaci porzuconych koszyków. Niedawno Amazon przeprowadził test, który wykazał, że gigant handlu elektronicznego przegrałby 1,6 miliarda USD każdego roku, jeśli ich prędkość zwolniła tylko o jedną sekundę.

Oprócz przychodów poważnie wpłynie to również na ruch w Twojej witrynie. Dodatkowy 0,5 sekundy wygenerowanie każdej strony wyszukiwania może spowodować spadek ruchu nawet o 20%. Tymczasem opóźnienie o 0,4 sekundy może zmniejszyć ruch o 0,44%. Według badań przeprowadzonych przez Google, gdy czas ładowania strony wzrósł do 5 sekund, współczynnik odrzuceń również wzrósł do 90%.

2. Utrata zadowolenia klienta

Opóźnienie wynoszące zaledwie jedną sekundę może zmniejszyć zadowolenie klienta nawet o 16%. Innymi słowy, wielu klientów nie chce wracać do strony ładującej się powolnie.

podobnie, 75% użytkowników nie wróci na stronę internetową, jeśli nie załaduje się w ciągu czterech sekund. Ponadto 39% osób opuści stronę internetową, jeśli załadowanie zdjęć trwa zbyt długo. Pamiętaj, że jedna sekunda może być punktem odniesienia między słabą interakcją a udaną transakcją.

3. Zła reklama

Negatywne skutki przestojów nie kończą się tylko na utracie klientów. w rzeczywistości, 44% klientów informuje innych wokół nich o złym doświadczeniu online. Ostatecznie zmniejsza to liczbę potencjalnych nowych klientów, nawet jeśli jest to niewielki procent.

4. Niższy ranking w wynikach wyszukiwania

Zachowanie robota i klienta jest odpowiedzialne za obniżenie pozycji w wynikach wyszukiwania w przypadku przestoju. Jeśli witryna nie ładuje się w ciągu pięciu sekund, użytkownicy odejdą. Taki brak aktywności użytkowników jest dowodem na to, że firma nie docenia wystarczająco swoich klientów. W rezultacie algorytm Google karze takie witryny i sprowadza je do niższej pozycji.

Tymczasem robot Google, oprogramowanie odpowiedzialne za indeksowanie witryn, spędza tylko ograniczony czas na każdej stronie. Jeśli więc cała witryna zareaguje wolno, bot zaindeksuje tylko kilka stron. W ten sposób wpłynie to niekorzystnie na szanse rankingu witryny.

5. Radzenie sobie z przestojami

Oczywiście nie wszystkie nadzieje przepadają. Istnieją środki, które można podjąć nawet przed awarią witryny, takie jak zakup serwera kopii zapasowych DNS, korzystanie z Narzędzi Google dla webmasterów i zawsze tworzenie kopii zapasowej bazy danych itp..

Podobnie są rzeczy, które możesz zrobić na wypadek awarii witryny. Na przykład musisz potwierdzić, że Twoja witryna uległa awarii. Następnie powinieneś skontaktować się z firmą hostingową i powiadomić użytkowników.

Przede wszystkim możesz użyć narzędzi, aby kontrolować czas ładowania. Dostępnych jest wiele bezpłatnych programów, które nie tylko mierzą czas wczytywania strony, ale także zapewniają istotny wgląd i identyfikują ukryte czynniki, które mogą ograniczać wydajność witryny. Takie narzędzia obejmują:

Web.dev

To narzędzie pozwala przetestować wydajność witryny. Możesz także uzyskać wskazówki, jak poprawić komfort użytkowania. Ponadto możesz się zalogować, aby śledzić swoje postępy.

GTmetrix

To narzędzie nie tylko daje szczegółowy wgląd w to, jak dobrze ładuje się Twoja witryna, ale także daje rekomendacje, w jaki sposób możesz je zoptymalizować.

Pingdom

Wreszcie, Pingdom pozwala monitorować wydajność, czas działania i interakcje z witryną, aby pomóc Ci poprawić komfort użytkowania.

Poprawa prędkości

Samo testowanie prędkości nic ci nie da. Musisz także podjąć środki w celu poprawy prędkości. Obejmują one:

  • Wybór niezawodnego i wysokiej jakości dostawcy hostingu.
  • Optymalizacja treści, w tym obrazów.
  • Upewnij się, że wszystkie twoje serwery są w dobrym zdrowiu.
  • Zmniejsz rozmiar plików cookie i korzystaj z domen wolnych od plików cookie.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me