CodingBat – Skutecznie testuj i ulepszaj umiejętności Java!

Java stała się niezbędnym językiem do opanowania w dzisiejszej branży IT. CodingBat ułatwia naukę, ale czy jest to najlepsza opcja? Dowiedzmy Się!


CodingBat 2019

Istnieje wiele bezpłatnych stron z samouczkami do nauki dowolnego języka programowania. Jednak nauka języka komputerowego wymaga również dokumentacji. W przypadku Javy jedną z idealnych opcji jest CodingBat. Za jego pomocą możesz dobrze zakorzenić się w dowolnym języku i łatwo rozwiązać wszystkie problemy z nim związane!

Umiejętność kodowania stała się teraz kluczową umiejętnością w miejscu pracy. Z tego powodu wciąż rośnie liczba zasobów, które prowadzą uczniów przez cały proces uczenia się. W rzeczywistości strony takie jak codingbat.com pozwalają użytkownikom spróbować swoich sił w dwóch językach programowania. Są to Python i Java; dwa najczęściej używane języki.

codingbat-table-of-content

Co to jest CodingBat?

CodingBat to darmowa strona internetowa, która ma wiele problemów z kodowaniem na żywo. Celem strony jest budowanie umiejętności kodowania zarówno w Pythonie, jak i Javie. Projekt rozpoczął prestiżowy wykładowca informatyki Uniwersytet Stanforda, Nick Parlante. Po przejściu przez wiele problemów z ćwiczeniami możesz doskonale zrozumieć, jak działa kod.

Interfejs CodingBat – łatwy w użyciu?

Jednym z kluczowych kryteriów oceny oprogramowania instruktażowego jest sposób przesyłania koncepcji. Niezależnie od informacji, oprogramowanie zawiera, jeśli dostawa nie jest równa, to jest bezużyteczna dla ucznia. Pod względem koncepcji, którą transmituje, CodingBat może skorzystać z pewnych ulepszeń. Choć interfejs jest prosty i bezpośredni, wielu nie preferuje jego prostoty.

Plany lekcji mają minimalistyczny charakter. Studenci nie mają więc żadnych możliwości ucieczki, jeśli nie mają określonej koncepcji. Ponadto poszukiwanie CodingBat na YouTube daje wiele filmów, które całkiem dobrze wyjaśniają lekcję zagubionym uczestnikom.

Czy jest odpowiedni dla każdego?

Nowicjusze z pewnością poczują brak nacisku na teorie na lekcjach. Tymczasem tym, którzy szukają praktyki, spodoba się praktyka syntaktyczna. Oczywiście nie oznacza to, że początkujący nie mogą się uczyć przy użyciu CodingBat. Brakuje jednak kompleksowych wyjaśnień, które wolą początkujący.

Jak dostarczane są lekcje?

Wszystkie lekcje obecne na CodingBat są podzielone na różne kategorie. Każda koncepcja zawiera inne przykłady, które wzmacniają przedstawione wcześniej zasady.

Aby to lepiej zrozumieć, zastanów się, jak uczeń może uczyć się angielskiego. On lub ona przeanalizuje anatomię języka. Uczeń dowie się także o zdaniach przyimkowych, imiesłowach przeszłych, gerundach, rzeczownikach i czasownikach. W ten sam sposób uczeń korzystający z CodingBat zostanie nauczony wszystkich niezbędnych składników języka kodowania. Będą również musieli wykonać ćwiczenia praktyczne, które wykorzystują nauczaną zasadę.

Nick Parlante, założyciel, uważa, że ​​krótkie i praktyczne problemy z kodowaniem na żywo są niezbędne. Ponieważ stanowią one podstawę bardziej zaangażowanych zadań, te krótkie problemy są kluczem do zostania głównym programistą.

Uważa również, że kodowanie jest zasadniczo mieszaniną podstawowych elementów, które tworzą złożoną funkcję. Z tego powodu jego kurs kładzie nacisk na powtórzenie podstaw.

Problemy z dostarczaniem lekcji

Można powiedzieć, że CodingBat ma uproszczony charakter edytora tekstu. Ponadto nie ma prawie żadnej pomocy kontekstowej. W rezultacie uczniowie mogą popełniać poważne błędy. Co więcej, mogą również mieć trudności ze znalezieniem źródła błędu.

Z drugiej strony wiele osób lubi konfigurację bez kości. Usuwa wszystkie kule, na których zwykle polegają początkujący. Zamiast tego konfiguracja pielęgnuje w nich pozytywne nawyki od samego początku.

Po rozwiązaniu problemów studenci otrzymują natychmiastowe informacje zwrotne. To mówi im, czy udało im się rozwiązać problem.

Czy sekcja „Pomoc” jest pomocna?

Strona zawiera wyjaśnienia, dlaczego odpowiedzi są takie, jakie są w sekcji „Pomoc”. Wyjaśnienia są jednak dość złożone i początkującym będzie trudno je zrozumieć.

Ponadto na stronie z informacjami o stronie założyciel wyjaśnia, dlaczego sekcja pomocy jest szczególnie słabo rozwinięta. Mówi, że CodingBat nie jest kompletnym kursem instruktażowym do nauki języka. Zamiast tego ma na celu uzupełnienie kursu, który biorą początkujący.

Ogólnie rzecz biorąc, sekcja pomocy zawiera wiele informacji. Jedyny problem polega na tym, że musi być odpowiednio kontekstualizowany. Takie postępowanie może pomóc uczniom w łatwiejszym pokonywaniu trudniejszych przeszkód, jakie napotykają podczas nauki nowego języka.

Ograniczenia

Być może największym ograniczeniem jest to, że obejmuje tylko dwa języki. Co więcej, strona internetowa jest projektem zapoczątkowanym przez pasjonata profesora. Jest zatem mało prawdopodobne, aby miał czas lub zespół na dalszy rozwój.

Co więcej, w porównaniu do innych stron internetowych, CodingBat wygląda na staroświecki. Niektórzy twierdzą, że estetyka jest powierzchowna. Przyzwyczailiśmy się jednak do nowoczesnego interfejsu. Niektórzy mogą więc uznać tę stronę za nieporęczną.

Plusy & Cons

+ Ćwiczenia koncentrujące się na jednym temacie

Każde ćwiczenie przedstawione na końcu rozdziału koncentruje się tylko na jednej koncepcji. Na przykład może to być albo tablice, rekurencja, ciągi znaków, logika itp., Pojedynczo. Z tego powodu uczniowie nie są przeciążeni wiedzą. Dodatkowo mogą poprawić swoje umiejętności.

+ Pomocny w testowaniu TDD (Test Driver Development)

Uczeń może otrzymać szereg testów, które zdają lub nie. W rezultacie uczeń może sprawić, że każdy z testów przejdzie jeden po drugim, aż wszystkie testy staną się zielone.

+ Ma całą dokumentację potrzebną do rozpoczęcia pracy

Witryna ma stronę wypełnioną podstawowym objaśnieniem wszystkich rozdziałów.

+ Zawiera podstawowy edytor tekstu

Edytor tekstu nie zapewnia żadnej pomocy kontekstowej. Tak więc użytkownicy otrzymują informację zwrotną dopiero po kompilacji. Z tego powodu uczniowie od samego początku koncentrują się na składni języka. W porównaniu z innymi nowoczesnymi IDE, CodingBat pomaga budować dobre nawyki.

+ Ma wiele podstawowych problemów

Problemy są podzielone na różne kategorie. Ponadto uczniowie mogą również śledzić swoje postępy za pomocą wykresów postępu. Wykresy pokazują błędy i zielone testy wykonane w czasie.

– Brak przewodnika na początek

Ponieważ nie ma pomocy, jak zacząć, użytkownicy mogą się pomylić. Początkujący mogą uznać, że krzywa uczenia się jest dość stroma. Ponadto, pomimo dużej ilości dokumentacji, rozpoczęcie nauki wymaga czasu i inicjatywy.

Top 5 najlepszych alternatyw dla CodingBat

Ze względu na kilka niedociągnięć CodingBat użytkownicy mogą chcieć wybrać coś innego. Niektóre odpowiednie alternatywy obejmują:

1. Codecademy: Interactive & Zabawne kodowanie

codecademy

Codecademy to interaktywna platforma online oferująca zajęcia z kodowania dla różnych języków programowania. Obejmują one Pyton, do++, i Jawa. Ponadto zapewnia lekcje w językach znaczników, takich jak CSS i HTML. Dla uczniów, którzy chcą w pełni skorzystać, dostępna jest również wersja pro. Dzięki temu użytkownicy otrzymują quizy, pomoc na żywo od doradców, realistyczne projekty i spersonalizowane plany nauki.

2. Darmowy obóz kodowy: Przygotuj się, aby zostać programistą!

freecodecamp

Jest to organizacja non-profit oferująca pokoje czatowe, interaktywną platformę edukacyjną i forum społeczności online. Platforma koncentruje się przede wszystkim na zapewnieniu dostępu wszystkim, którzy chcą nauczyć się tworzenia stron internetowych. Zawiera tutoriale, które wprowadzają uczniów w takie języki JavaScript, CSS, i HTML. Uczniowie otrzymują również zadania projektowe, które muszą ukończyć, aby kontynuować. Po zakończeniu zadań projektowych studenci współpracują z organizacjami pozarządowymi w celu tworzenia aplikacji internetowych.

3. Code.org: Co stworzysz?

codeorg

To kolejna organizacja pozarządowa, która koncentruje się na zachęcaniu studentów do nauki informatyki. Strona oferuje bezpłatne lekcje programowania. Jednocześnie ma na celu zachęcenie szkół do włączenia dodatkowych lekcji informatyki do ich programu nauczania.

4. SitePoint: Naucz się HTML, CSS, JavaScript, PHP

punkt sitowy

SitePoint pozwala użytkownikom dowiedzieć się o tworzeniu i projektowaniu stron internetowych. Strona zawiera liczne samouczki, książki i kursy. Lekcje dostępne w witrynie SitePoint obejmują HTML5, JavaScript, CSS3, i PHP. Studenci mogą również nauczyć się elastycznego projektowania stron internetowych i tworzenia aplikacji mobilnych.

5. Coderbyte: Popraw swoje umiejętności kodowania

coderbyte

Coderbyte jest stworzony dla tych, którzy chcą ćwiczyć swoje umiejętności programowania. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe wyzwania. Użytkownicy muszą zastosować algorytmiczny proces myślowy do tych problemów. Witryna pomaga poprawić zdolność użytkowników do pracy nad typowymi problemami. Problemy te obejmują pytania dotyczące logiki, algorytmu i matematyki.

Jest idealnym wyborem CodingBat?

Pomimo wad CodingBat, jest to nadal pomocne narzędzie. Jest to prosty i bezpośredni sposób dla studentów, którzy chcą poprawić swoją wiedzę na temat kodowania. Gdy przejdą przez wyzwania na stronie, mogą stać się znacznie lepsi Jawa lub Pyton. Nie należy go jednak zastępować żadnym kursem ani klasą.

Mówiąc prościej, ma on uzupełniać twoje klasy programowania. Z jego pomocą możesz zapoznać się z podstawami nowego języka programowania!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me