Co to jest Cloudflare: wszystko, co musisz wiedzieć (+ infografika)

Cloudflare to dziś popularna nazwa w branży. Dowiedzmy się więcej o tym, o co w tym wszystkim chodzi.


Jak zostać programistą

Ważne jest, aby wiedzieć, czym jest Cloudflare, jeśli poważnie myślisz o bezpieczeństwie i hostingu swojej witryny. Jest to jedna z najpopularniejszych firm oferujących rozwiązania bezpieczeństwa. W tym artykule dowiemy się więcej na ten temat.

Co to jest Cloudflare?

Cloudflare to sieć dostarczania treści, często zapisywana jako CDN. Najpierw dowiedzmy się o CDN. Są to sieci odpowiedzialne za dostarczanie treści.

Nie będzie błędem stwierdzenie, że Internet nie będzie działał bez odpowiedniej sieci CDN. W rzeczywistości korzystasz z CDN na co dzień, aby uzyskać dostęp do sieci, otworzyć swojego bloga itp., Nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Sieci CDN zapewniają dostęp do danych znalezionych w sieci. Obejmuje to wszystko, od treści pisemnych, takich jak artykuły i recenzje, po filmy na YouTube i inne tego rodzaju platformy. W rzeczywistości każde przeglądanie, w tym platformy mediów społecznościowych, wymaga korzystania z sieci CDN.

Zapotrzebowanie na CDN jest dość oczywiste. Dzisiejsze pokolenie jest niecierpliwe i nie ma czasu czekać na załadowanie strony internetowej. Większość użytkowników opuści witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy.

To opóźnienie wynika z niektórych rzeczy, głównie fizycznej odległości między tobą a treściami, do których próbujesz uzyskać dostęp. Sieci CDN wypełniają tę lukę, aby zapewnić szybki dostęp do treści bez względu na to, gdzie jest ona hostowana.

Jak działa sieć dostarczania treści?

Zadaniem CDN jest wypełnienie luki między tobą a serwerem, ale jak to działa? Pomysł jest dość prosty. Działa przy użyciu technologii buforowania.

Sieci CDN kopiują strony internetowe i przechowują te kopie w różnych lokalizacjach międzynarodowych, aby użytkownicy mogli bez problemu do nich dotrzeć.

Nie musisz uzyskiwać dostępu do głównego serwera, aby przeglądać zawartość. Możesz dotrzeć do najbliższego serwera, skracając w ten sposób czas potrzebny na nawiązanie połączenia. W rezultacie strona ładuje się szybciej, a wydajność jest gwarantowana.

Buforowanie jest popularną techniką. Prawie wszystkie przeglądarki przechowują pamięć podręczną przeglądanych stron. Przy następnej wizycie na stronie przeglądarka wybierze plik z pamięci podręcznej zapisany na komputerze, co skróci czas ładowania strony. Sieci CDN działają w podobny sposób dzięki lokalnym serwerom.

Interesujące rzeczy, które musisz wiedzieć o Cloudflare

Cloudflare to duża firma, ale niewiele osób wie o tym, jak to działa lub o co w tym wszystkim chodzi. Rozpoczęty w 2010 roku podczas szeroko dyskutowanej konferencji TechCrunch. Ta firma z San Francisco jest dostawcą zwrotnego proxy i CDN z ponad 60 000 witryn w ramach platformy.

Oto niektóre z jego najciekawszych usług:

1. Ochrona przed rozproszoną odmową usługi (DDoS): DDoS to atak typu Denial of Service, który wykorzystuje wiele zainfekowanych systemów do trafienia w cel. Atak powoduje atak DOS i powoduje uszkodzenie systemu. Większość dostawców hostingu nie zapewnia dobrej ochrony przed takimi atakami. Może to spowodować upadek Twojego bloga. Cloudflare chroni system przed takimi atakami, wykorzystując mieszankę funkcji bezpieczeństwa, w tym captchas.

2. Usługa nazw domen (DNS): Cloudflare obsługuje żądania DNS dla użytkowników w sieci anycast. Firma oferuje najlepsze czasy reakcji i jest bardzo poszukiwana z tego powodu.

3. Dostawa treści: Cloudflare tworzy buforowane wersje treści i rozprzestrzenia je na dużej liczbie serwerów międzynarodowych. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do serwera, który oferuje najszybszy czas reakcji, tj .: najbliższy, aby zapewnić niższe zużycie procesora, większą prędkość i niższe wymagania dotyczące przepustowości.

Cloudflare jest dziś popularną nazwą i jest używany przez wiele firm, w tym Medium, Yelp, DigitalOcean i Stack Overflow.

Jak to działa?

jak to działa

Cloudflare działa jako odwrotny serwer proxy i wiadomo, że jest dość niezawodny. Na papierze może to wydawać się bardzo skomplikowane, ale jest dość łatwe w użyciu.

Zarejestruj się w usłudze, a kopia Twojej witryny będzie przechowywana na serwerach Cloudflare, zwanych również centrami danych. Następnie połącz DNS, a Twoja strona będzie łatwo dostępna dla użytkowników. Serwery poprawiają dostarczanie, przechowując zawartość w swoich centrach danych. Serwery te są niezawodne i mogą również obsługiwać duży ruch.

Nie musisz się martwić o ręczne buforowanie witryny za każdym razem, gdy wprowadzasz w niej zmiany. System działa automatycznie; jednak połączenie serwerów DNS może zająć około 24 godzin po raz pierwszy.

Kolejną świetną funkcją Cloudflare jest bezpieczeństwo witryny. Może blokować zagrożenia na podstawie wielu czynników, takich jak czarne listy, reputacja i nagłówki HTTP. Poza tym Cloudflare może również zapobiegać spamowi, powstrzymywać ataki DDoS i chronić kluczowe porty przed hakerami.

Co jeszcze Cloudflare ma do zaoferowania

Cloudflare oferuje również optymalizację obrazu. Jego zaawansowana technologia może zmniejszyć rozmiar pliku o około 35% bez wpływu na jakość. Ponadto zapewnia również optymalizację obrazów pod kątem urządzeń mobilnych, co poprawia ogólną wydajność i czasy ładowania.

Jest to bardzo ważne, ponieważ obrazy mogą wpływać na czasy ładowania w bardzo negatywny sposób.

Platforma przyjazna dla użytkownika znana jest również z wielu ciekawych funkcji, takich jak IPv6, SPDY, HTTP / 2, dedykowane certyfikaty SSL, reguły ruchu itp. Możesz wybierać spośród wielu planów wyboru tej, która najbardziej Ci odpowiada.

Cloudflare: The Last Word

Teraz, gdy wiesz, co to jest Cloudflare, łatwo będzie zrozumieć, w jaki sposób może ci pomóc. Istnieje wiele sieci CDN, ale Cloudflare stoi wysoko dzięki swoim niesamowitym funkcjom. Chroni strony, jest łatwy w użyciu, a także poprawia prędkość.

Chociaż istnieje potencjał do ulepszeń, dobrym pomysłem może być wypróbowanie bezpłatnego planu, aby dowiedzieć się, o co chodzi. Aktualizacja do płatnego programu jest również bardzo łatwa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me